www.zhelina.gov.mk
..
Njoftime
  Lidhje
   SHPALLJE NR:8
Lėnda e ankandit elektronik janė tokat ndėrtimore tė pa ndėrtuara, pronė e Republikės sė Maqedonisė, tė parapara me Plan urbanistik pėr fshatin Zhelinė, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-1302/3 nga 23.11.2012 dhe Plotėsim ndryshim tė Plan urbanistik pėr fshatin Zhelinė Blloqe: 18,19,20,22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2014, me destinim pėr ndėrtim tė A1 – Banim ne shtepi banimi me klasa kompatibile tė destinimeve , nė pajtim me rishikimin tabelar ... më tepër
 
 
   SHPALLJE NR:7
Lėnda e ankandit elektronik ėshtė toka ndėrtimore e pa ndėrtuar, pronė e Republikės sė Maqedonisė, e paraparė me Plotėsim ndryshim tė Planit urbanistik pėr fshatin Zhelinė pėr blloqet: 18,19,20, 22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2014 me destinim pėr ndėrtim tė B1 – qėllime tė vogla komerciale tė destinuara-me klasa kompatibile tė destinimeve, nė pajtim me rishikimin tabelor ... më tepër
 
 
   SHPALLJE NR:6
Lėnda e ankandit elektronik ėshtė toka ndėrtimore e pa ndėrtuar, pronė e Republikės sė Maqedonisė, e paraparė me Plotėsim ndryshim tė Planit urbanistik pėr fshatin Zhelinė pėr blloqet: 18,19,20, 22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2014 me destinim pėr ndėrtim tė B1 – qėllime tė vogla komerciale tė destinuara-me klasa kompatibile tė destinimeve. ... më tepër
 
 
   KORIGJIMI I SHPALLJES NR:5
KORIGJIM I SHPALLJES numėr 5/2014 ( 24.10.2014) Pėr tjetėrsim tė tokės ndėrtimore pronė e Republikės sė Maqedonisė pėrmes ankandit elektronik pėr ndėrtim tė A1 –Banim ne shtepi banimi me klasa kompatibile B1V1V5D3 nė komunėn e Zhelinės. ... më tepër
 
 
   KORIGJIMI I SHPALLJES NR:4
KORIGJIM I SHPALLJES numėr 4/2014 (22.10.2014) Pėr tjetėrsim tė tokės ndėrtimore pronė e Republikės sė Maqedonisė pėrmes ankandit elektronik pėr ndėrtim tė G4 – depo ... më tepër
 
 
   SHPALLJE NR:5
LĖNDA E ANKANDIT ELEKTRONIK Lėnda e ankandit elektronik ėshtė toka ndėrtimore e pa ndėrtuar, pronė e Republikės sė Maqedonisė, e paraparė me Plotėsim ndryshim tė Planit urbanistik pėr fshatin Zhelinė pėr blloqet: 18, 19,20, 22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2012 me destinim pėr ndėrtim tė D3 – sport dhe rekreacion-me klasa kompatibile tė destinimeve , nė pajtim me rishikimin tabelor nė tė cilin janė dhėnė tė dhėna pėr parcelėn ndėrtimore ... më tepër
 
 
   SHPALLJE NR:4
Lėnda e ankandit elektronik ėshtė toka ndėrtimore e pa ndėrtuar, pronė e Republikės sė Maqedonisė, e paraparė me Plotėsim ndryshim tė Planit urbanistik pėr fshatin Zhelinė pėr blloqet: 18, 19,20, 22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2012 me destinim pėr ndėrtim tė D3 – sport dhe rekreacion-me klasa kompatibile tė destinimeve , nė pajtim me rishikimin tabelor nė tė cilin janė dhėnė tė dhėna pėr parcelėn ndėrtimore ... më tepër
 
 
   SHPALLJE NR:3
LĖNDA E ANKANDIT ELEKTRONIK Lėnda e ankandit elektronik ėshtė toka ndėrtimore e pa ndėrtuar, pronė e Republikės sė Maqedonisė, e paraparė me Plotėsim ndryshim tė Planit urbanistik pėr fshatin Zhelinė pėr blloqet: 18,19,20, 22 dhe 23, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-919/5 nga 15.08.2014 me destinim pėr ndėrtim tė B1 – qėllime tė vogla komerciale tė destinuara-me klasa kompatibile tė destinimeve. ... më tepër
 
 
   Shpallje Nr:2-2014
Lėnda e ankandit elektronik janė tokat ndėrtimore tė pa ndėrtuara, pronė e Republikės sė Maqedonisė, tė parapara me Plan urbanistik pėr fshatin Zhelinė, sjellė me Vendim tė Kėshillit tė komunės sė Zhelinės numėr 07-1302/3 nga 23.11.2012 me destinim pėr ndėrtim tė A1 – Banim ne shtepi banimi me klasa kompatibile tė destinimeve , nė pajtim me rishikimin tabelar nė tė cilin janė dhėnė tė dhėna pėr parcelat ndėrtimore, numri i parcelave kadastrale tė pėrfshira me parcelat ndėrtimore, klasat kompatibile tė destinimeve, lartėsia maksimale dhe katet, sipėrfaqja pėr ndėrtim, bruto, pėrfaqja e zhvilluar, pėrqindja e ndėrtimit, koeficienti i shfrytėzimit dhe depoziti pėr pjesėmarrje nė ankandin elektronik. ... më tepër
 
 
   SHPALLJE
Pėr shitjen e pronės sė paluajtshme nė pronėsi tė komunės sė Zhelinė me anė tė ankandit publik. 1.Lėnda me ankand publik ėshtė shitja e e largpėrēuesit prej 10 KV nga qendra e f. Zhelinė deri te trafostacioni i kompanisė gurore, Mak-Alb, te vendi i ashtuquajtur , ,,Klisura ,,KO Zhelinė, me njė gjatėsi prej 4818 m. dhe lartėsia 8.35 m. Me vendim in pėr legalizim-i vėrtetuar me statusin ligjor nė objekt pa leje, nr.08-3364/5 nga 27.01.2014. nė pronėsi tė komunės sė Zhelinės , kontrata nr.08-152/1 tė datės 05.02.2010. ... më tepër
 
 
... të gjitha njoftimet

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 
Llogaria përfundimtare
Buxheti themelor
PROGRAMË
Për punë dhe zhvillim të NKP “ Mirëmbajtja “ Zhelinë, f.Zhelinë
për vitin 2014
ПРОГРАМА
За работа и развој на ЈКП „ МИРМБАЈТЈА „ Желино, с.Желино
за 2014 година
REVIZIONI - РЕВИЗИЈА
BUXHETI - БУЏЕТ

 

.
 
Kontakt
Adresa: f.Zhelinë , 1226 Maqedoni 
Email
komunazh@gmail.com 
Tel
+389 (0)44 378 030
Fax
+389 (0)44 378 040


Faqja zyrtare e Komunës së Zhelinës
© 2014